Oferta - usługi informatyczne, outsourcing IT

usługi inforamtyczneCzy zawsze jest konieczność, aby firma zatrudniała informatyka (lub informatyków) na etacie. Otóż z całą pewnością nie. Obecnie, gdy firmy muszą być coraz bardziej konkurencyjne, gdy istnieje konieczność obniżania kosztów  prowadzenia firmy, zlecenie opieki nad własnym sprzętem komputerowym oraz nad oprogramowaniem firmie zewnętrznej prowadzi do znacznego, często przekraczającego 60%, a w przypadku mniejszych firm nawet większego, obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem struktury informatycznej firmy.

Informatyka stała się dziedziną bardzo obszerną i zawierającą sporo zagadnień, i pojęcie informatyk również staje się mało precyzyjne (podobnie jak określenie „służba zdrowia”). Informatykiem jest ktoś zajmujący się bieżącą obsługą i konserwacją sprzętu, osoba zajmująca się problemami z oprogramowaniem użytkowym (pakiety biurowe, Płatnik, programy do obsługi sprzedaży itp.), mianem informatyka określa się również programistę czy też specjalistę od sieci (i to zarówno od budowy sieci jak i od instalacji i obsługi serwerów sieciowych).

Rzadko sie zdarza, żeby jeden człowiek posiadał tak rozległą wiedzę, aby umiał sprostać tym wszystkim wymaganiom. Zatrudnienie kilku specjalistów znacząco podnosi koszt prowadzenia firmy. Dlatego zlecenie tego wszystkiego firmie świadczącej usługi informatyczne (outsourcing IT) sprawia, że już nie trzeba się martwić o to skąd wziąć fachowca – to jest już zadanie tej firmy, która albo posiada własnego specjalistę, lub w przypadku bardzo wyspecjalizowanych zadań, współpracuje na ogół z innymi firmami.

Przy okazji można też firmie zlecić zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne do użytkowanego sprzętu, również zaopatrzenie w sprzęt komputerowy.

Nasza firma oferuje właśnie taką obsługę firm – zajmujemy się zarówno obsługą i konserwacją i naprawami sprzętu komputerowego, pomocą przy obsłudze oprogramowania używanego na co dzień w firmie, zaopatrzeniem w sprzęt i materiały, odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników itp.