usługi it
usługi komputerowe
kontakt
o firmie
 

O NAS

pdp11Firma Excom istnieje od 1985 roku. Firma mieściła się wówczas w Kutnie. Początkowo głównym polem działania firmy była naprawa i konserwacja komputerów firmy DEC (PDP 11), oraz komputerów SM 1420, klonów PDP 11 - 45, produkowanych przez pewne wysoko rozwinięte państwo socjalistyczne. Klientami firmy były przede wszystkim oddziały AGROMY z całej Polski, PZL "Okęcie" Warszawa, Petrochemia Płock i inne.

Lata 90-te to ekspansja komputerów osobistych. Jest rzeczą naturalną, że musiały stać się one przedmiotem zainteresowania firmy. Najpierw było to administrowanie sieci NOVELL oraz pierwsze programy. Powstaje program do zarządzania sprzedażą, oczywiście w wersji dla DOS.

Od 1994 roku siedziba firmy mieści się w Toruniu. Podstawowym polem działania firmy pozostaje tworzenie oprogramowania i obsługa informatyczna firm (outsourcing IT), ale również sprzedaż i serwis drukarek fiskalnych POSNET, EMAR PRINTO, oraz sprzedaż pozostałego sprzętu komputerowego. Firma nie zajmuje się składaniem komputerów - oferowane są komputery gotowe oraz laptopy firm takich jak Lenovo (dawne IBM), HP,  Fujitsu Siemens itp. Takie podejście sprawia, że oferowane przez nas komputery są optymalnie skonfigurowane, nie ma problemów z ich funkcjonowaniem i stabilnością działania, a ceny wcale nie odbiegają od cen "składaków". Do tego dochodzi gwarancja producenta na cały zestaw (zwykle 2 lub 3 lata). Wszystkie komputery posiadają też certyfikat na znak CE ("składaki" tego certyfikatu nie posiadają).

Firma świadczy usługi komputerowe dla firm (również dla osób prywatnych), zwłaszcza tych, które nie posiadają własnego działu IT. Pomoc ta obejmuje nie tylko opieką nad systemami komputerowymi firmy (zarówno konserwacja systemów operacyjnych i programów, jak i konserwacja i naprawy komputerów i urządzeń peryferyjnych), ale również pomoc przy obsłudze różnych systemów i programów, np. Płatnika. Doradzamy również w zakresie doboru odpowiedniego dla potrzeb firmy oprogramowania.

Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania, również na zamówienie. Tworzymy też oprogramowanie dla szerszego kręgu odbiorców, np programy do tworzenia opisów oraz statystyki wykonanych badań RTG oraz USG.

© EXCOM Breza Hanna 2006-2013 • 87-100 Toruń • ul. Łąkowa 26/3 • tel. 56/623-89-23 • kom: 602-694-598